Jak zkrátit pásek u dřevěných hodinek?

Tohle trápení zná spousta z nás. Nastane radostný okamžik vybalení dřevěných hodinek z balení, první dojem je super – vypadají opravdu perfektně! Na řadu přijde vyzkoušení, ale bohužel, délka řemínku mi nesedí. Chtělo by to pár článků z hodinkového řemínku odebrat, ale co teď? Musím za hodinářem?

Odpověď je jednoduchá,zkrácení řemínku pásku u dřevěných hodinek 2 nemusíš. Pokud jsi alespoň trochu zručný/á, zkrácení pásku u našich dřevěných hodinek zvládneš v klidu a pohodě u sebe doma. Jedinou podmínkou je mít dva malé šroubováčky a trochu trpělivosti.

Na okraji dřevěných článků můžeš vidět dírky na malé šroubky z obou stran. Jedná se o tyčinku, která má z jedné strany šroubek se závitem.

Vezmi dva malé šroubováčky, jedním šroubovákem zpevni šroubek tak, aby se ti neprotáčel a druhým šroubováčkem postupně vyšroubuj malý šroubek z dřevěného článku.  Pokud je šroubek uvolněn, ale nejde ti z dírky vytáhnout, zkus jej opatrně vyklepnout. Dávej ale pozor, šroubek má zhruba 2 mm a rád se zatoulá, dělej to tak nejlíp nad pracovní ploše, kde šroubek nebudeš muset dlouze hledat.dřevěné hodinky zkrácení pásku řemínku u hodinek

Jakmile je šroubek vytáhnut, zbývá odstranit tyčinku. Pokud ti sama nevypadne, zkus jí pomoci užším předmětem (např. šroubováčkem, úzkou pinzetou nebo jehlicí).

Stejný postup opakuje i u druhého uchycení článku. Jakmile článek odstraníš, zkrácený pásek jednoduše spojíš opačným postupem. Tedy nasazením tyčinky a zašroubováním šroubku.

Na dřevěném pásku se nachází celkem 4 dílky, které obsahují šroubky ke zkrácení. Může se však stát, že i po odstranění těchto dílků ti bude pásek stále volný a dřevěné hodinky ti budou “plandat” na ruce. Nevěš ale hlavu, pásek se i tak dá ještě více zkrátit. Zbytek dílků je uchycen na speciální tyčince s drážkami. Uchop tedy boční části dřevěného řemínku a opatrně s využitím větší síly je odtahuj směrem od sebe. Postupně se od sebe budou dřevěné dílky oddalovat (viz. obrázek pod textem), až se úplně uvolní, jak můžeš vidět na obrázku vpravo.

dřevěné hodinky zkrácení řemínku pásku u hodinek postup

Celá operace zkrácení řemínku u dřevěných hodinek by ti neměla zabrat více než pár minut. Pokud si i přes tento návod nevíš rady, napiš na mail info@woowa.cz.