Jak vypadají dřevěné hodinky po dlouhodobém uživání?

Tahle otázka se hodí hlavou asi většině lidí, kteří uvažují o koupi dřevěných hodinek. Popravdě se honila hlavou i mě. Protože jsem neznal nikoho ve svém okolí, kdo by vlastnil dřevěné hodinky a nebo s nimi měl zkušenosti, věděl jsem, že před samotným spuštěním prodeje budu chtít tyto hodinky pečlivě a dlouhodobě otestovat. Ochudil jsem se tím sice o poměrně dlouhou dobu, po kterou mohly být hodinky prodávány, ale na druhou stranu jsem získal cenné zkušenosti z užívání, o které se mohu s Vámi, zákazníky, podělit.

Prototyp dřevěných hodinek Woowa  modelové řady Orloy jsem na svoji ruku nasadil poprvé na jaře roku 2014. Před “Woowkami”, jsem nosil klasické kovové hodinky (velké ciferníky) v kombinaci s koženými pásky. Od zmíněného jara jsem tyhle dřevěné hodinky z ruky nesundal. Kombinoval jsem a stále kombinuji několik modelů, které se liší pouze materiálem, testované modely jsou ze santalového, javorového a ebenového dřeva.

Dřevěné hodinky Woowa Ebony Dřevěné hodinky Woowa Orloy Maple winter Dřevěné hodinky Woowa Orloy Maple horse

“Woowky” jsem po celou dobu závratně nešetřil. Přežily jarní deště, horké letní dny, zpocené ruce, toxický ostravský déšť (:-)), tripy po horách, prach, sníh, mráz, i moji blbost, kdy mi několikrát vypadly z rukou na zem. Model Orloy Maple, ze světlého javorového dřeva, mi dokonce z části spadl do čokoládové fontány :-).

Pozn.: vyvaroval jsem se naopak stálejšímu kontaktu hodinek s vodou, nebo s vlhkostí. Dřevěné hodinky nejsou vodotěsné, nehodí se tedy na koupání v moři, do sprchy, nebo trvalejšímu kontaktu s deštěm. Mohlo by dojít k jejich nenávratnému poškození.

Co se týká modelů dřevěných hodinek Orloy Santal (ze santalového dřeva) a Ebony (z ebenového dřeva), nejsou znatelné skoro žádné změny. Tmavé dřevo nevybledlo, dokonce aní pásek není poškrábaný, nejvýraznější změnu vidím ve vyhlazeném víčku ze zadní strany hodinek, který působí “leštěně” a je to tím, jak se hodinky otíraly o moji ruku po celou dobu používání.

Orloy Ebony dřevěné hodinky

U modelu dřevěných hodinek Orloy Maple (z javorového dřeva) jsou změny citelnější, světlé dřevo je po určité době trochu tmavší. Neděste se, hodinky nejsou ani černé, ani hnědé. Pouze se změní trochu odstín dřeva, z velmi světlé na trochu tmavší.

Nutno podotknout, že jsem na hodinkách nedělal žádnou údržbu. Na dřevo jsem tedy nenanášel žádné přípravky zvyšující jeho životnost, či barevnou stálost.

Za tuto testovanou dobu (prozatím 9 měsíců) jsou hodinky stále funkční, nepraskly, nevybledly, nenapadl je červotoč a ani hniloba. Věřím, že Vám budete stejně spokojeni, jako já.

Jak se starat o hodinky se dozvíte v některém z dalších článků v sekci “Novinky”.  Více fotografií hodinek naleznete na Facebooku nebo Instagramu Woowy.